Projekt domu - Goblin
 Oceń wpis
   

Projekt domu o nazwie "Goblin", jest projektem przeznaczonym dla tych, którzy lubią przestrzeń. 163,6m2 powierzchni użytkowej oraz parter wysokości 2,80cm sprawiają, że dom naprawdę jest przestronny. Każdy przyzna, że z zewnątrz też prezentuje się okazale - częściowo dzięki dwóm reprezentatywnym balkonom. Dzięki delikatnemu nachyleniu dachu, dom prezentuje się prawie jak mały zameczek :).

Przestronny projekt domu - Goblin

Wrażenie niewątpliwie robi też zejście na taras oraz narożne okna, co można obejrzeć na prezentacji poniżej:

Projekt Goblin - zejście na taras

Jak to obecnie jest w modzie dom "Goblin" nie jest podpiwniczony, ma natomiast zaplanowaną w projekcie kotłownię oraz spore (ponad 6m kw.) pomieszczenie techniczne na parterze. Ponadto na parterowej kondygnacji znajduje się oczywiście kuchnia z jadalnią, łazienka z zaplanowanym natryskiem, jednostanowiskowy garaż oraz przestronny, jasny salon o powierzchni 30 m2. Natomiast na poddaszu zaplanowano trzy sypialnie. W dwóch z nich znajduje się wyjście na balkon, dodatkowo ta przeznaczona dla rodziców została wyposażona w niewielką łazienkę. Oprócz niej na poddaszu zaplanowano przestronną łazienkę z wanną narożną. 

Ponieważ już wiele osób zdecydowało się na zakup tego projektu, w internecie można znaleźć sporo pozytywnych opinii na jego temat. Poniżej prezentujemy zdjęcia z jego realizacji.

Realizacja projektu

Gotowy projekt jednorodzinnego domu - Goblin

Jeśli planujesz budowę domu, który zaspokoi potrzeby 4 - 7 osobowej rodziny, możesz być pewny, że projekt domu o bajkowej nazwie "Goblin", da ci właśnie to, czego oczekujesz. Oczywiście, trzeba być tylko przygotowanym finansowo na jego realizację.

Komentarze (2)
Projekt domu - Lolek
 Oceń wpis
   

Kolejny, starannie dopracowany projekt domu. W poprzednim poście omawialiśmy wersję tego projektu przeznaczoną dla domów wykonanych z drewna. Oczywiście firma Dominanta posiada w swoim katalogu także standardową wersję tego projektu. Projekt Lolek w tej opcji ma powierzchnię użytkową wielkości 95,40m2 (całkowita powierzchnia włącznie z garażem oraz pomieszczeniem gospodarczym to 118,3m2). Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu o powierzchni użytkowej nie większej niż 100m2. Decydują o tym zazwyczaj względy czysto praktyczne. W ostatnich latach zmienił się model rodziny, coraz więcej jest małżeństw bezdzietnych, na cóż więc wielki dom? Podrożało też ogrzewanie. Gdy dom jest skromnych rozmiarów, do tego mądrze zaprojektowany i starannie ocieplony, pozwala to zminimalizować koszty jego ogrzewania.

Projekt Lolek cieszy się sporą popularnością. Można go zakupić naprawdę w niejednym internetowym sklepie z gotowymi projektami domów jednorodzinnych. Sporo się też o nim mówi na forach internetowych.

Projekt domu jednorodzinnego Lolek (murowany)

 

Lolek jest to niewielki dom jednorodzinny z przytulnym poddaszem. Jego budowa jest prosta, dzięki czemu proces budowy przebiega szybko i sprawnie. Parter budynku obejmuje salon z kominkiem oraz reprezentacyjnym wyjściem na taras, jednostanowiskowy garaż, kuchnię oraz pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na poddaszu są ulokowane 3 sypialnie (z czego jedna oczywiście z przeznaczeniem dla rodziców). Poniżej prezentujemy zdjęcia z jednej z realizacji omawianego projektu:

Projekt domu Lolek - zdjęcie salonu

Zdjęcie salonu

Projekt

Zdjęcie od strony sypialni rodziców oraz zejścia na taras

 

Jeśli jesteś posiadaczem domu wybudowanego w oparciu o projekt "Lolek", serdecznie zachęcam do podzielenia się swoją opinią dotyczącą budowy oraz jego użytkowania.

Komentarze (0)
Projekt drewnianego domu - Lolek
 Oceń wpis
   

Domy wykonane z drewna mają wiele zalet. Drewno jest naturalnym budulcem, można by więc wręcz oczekiwać wysokiego komfortu użytkowania takiego domu.

Zalety domów z drewna

Jedną z bardzo istotnych zalety domów wykonanych z drewna jest bardzo ekonomiczne ogrzewanie w sezonie zimowych. Ponadto drewno sprawia, że w domu wytwarza się swoisty mikroklimat sprawiający, że każdy człowiek czuje się w nim bardzo dobrze. Ściany wykonane z drewna świetnie wygłuszają hałas. W kwestii zalet budowania domów z drewna warto też wspomnieć o bezproblemowych remontach, gotowe ściany można przecież nawet przenieść, co oczywiście w przypadku domów wybudowanych z prefabrykatów absolutnie nie jest możliwe. Co ciekawe budowa domu z drewna trwa o wiele krócej, gdyż nie wykonuje się czynności "mokrych" - na przykład nie kładzie się tynków potrzebujących określonego czasu na wyschnięcie.

Projekt domu drewnianego - Lolek

Jednym z popularnych projektów domów drewnianych jest "Lolek" (występuje też w wersji standardowej). Przewidziana powierzchnia użytkowa tego domu to 97,3m2, natomiast całkowita - 121,9m2.

Projekty domów wykonanych z drewna - Lolek

"Lolek" jest to dom przeznaczony dla 4 - osobowej rodziny. Obejmuje użytkowe poddasze (jak można zauważyć na zdjęciu w jednej z sypialń znajduje się też balkon). Na poddaszu zostały zaprojektowane dwie łazienki - jedna duża, ogólnodostępna oraz osobna w jednej z sypialń (przeznaczona dla rodziców). Natomiast na parterze przewidziano elegancki salon z kominkiem, kuchnię z aneksem kuchennym, a także ze względu na to, że budynek nie jest podpiwniczony, kotłownię, garaż oraz pomieszczenie gospodarcze.

Projekt domu Lolek - zejście na taras

Natomiast na tym zdjęciu łatwiej możemy dostrzec, że projekt domu obejmuje także duże, przeszklone zejście na taras oraz ogród. Już ze względu nawet na samą powierzchnię "Lolek" świetnie się nadaje także jako domek letniskowy.

Komentarze (2)
KoralgolII - projekt domu dla wymagających
 Oceń wpis
   

Domem o powierzchni użytkowej (czyli bez garażu oraz pomieszczeń gospodarczych) podobnej jak w projekcie Opałek jest Koralgol II (wynosi ona dokładnie 131,60m2).  W porównaniu z projektem omawianym w poprzednim poście zaplanowano w nim kondygnację wyższą o 9 cm. Jeśli chcielibyśmy, aby właśnie taki był nasz wymarzony dom musimy dysponować działką budowlaną o minimalnej powierzchni 20,75m x 17,55m.

Gotowy projekt domu jednorodzinnego - Koralgol II

Koralgol II jest domem dla typowej kilkuosobowej rodziny. Choć wersja podstawowa (wizualizację można obejrzeć na stronie dominanta.pl) projektu obejmuje garaż mogący zmieścić jeden samochód, to jest też projekt z zaplanowanym garażem dwu-stanowiskowym. Jak możemy zauważyć na załączonym zdjęciu, po lewej stronie domu mamy narożne okno, które sprawia, że przestronna kuchnia mieszcząca się na parterze prezentuje się naprawdę stylowo. Warto zwrócić uwagę, że dom jest też dobrze nasłoneczniony. Trzeba przyznać, że jak na dom o średniej powierzchni użytkowej, budynek prezentuje się dosyć okazale, jest to spowodowane między innymi zwieńczonym dwiema solidnymi kolumnami gankiem oraz mieszczącym się nad nim eleganckim tarasem. Na poddaszu zaplanowano 4 sypialnie (z czego jedna ma zaplanowaną obszerną garderobę), a także ogólnodostępną łazienkę. 

Projekt jest wykonany bardzo starannie, tak, aby mieszkało się w nim komfortowo oraz praktycznie. Oczywiście ostateczny wizerunek domu zależy w ogromnej mierze od wizji inwestora czy projektanta wnętrz. Na ostateczną prezencję domu ma przecież też ogromny wpływ gustownie zaprojektowany ogród.

Komentarze (0)
Projekt domu o nazwie Opałek
 Oceń wpis
   

Wśród starannie dopracowanych projektów autorstwa grupy Dominanta znajduje się między innymi projekt jednorodzinnego domu z poddaszem o nazwie jak w tytule: Opałek. Powierzchnia użytkowa mieszkania w sam raz - 132,50m2.

Opałek - projekt domu na potrzeby rodziny 4-5 osobowej

Jak widać na powyższej eleganckiej prezentacji projekt domu obejmuje garaż jednostanowiskowy (istnieje też możliwość zamówienia wersji 2 - stanowiskowej). Na parterze zaplanowano obszerny, elegancki salon z wkomponowanym kominkiem oraz aneksem kuchennym. Na poddasze prowadzą ozdobne schody. Ponieważ projekt nie zawiera podpiwniczenia (w ostatnich latach powoli się od nich odchodzi), kotłownia jest zaplanowana na parterze.

Przechadzając się po poddaszu prezentowanego domu będziemy mogli zwiedzić trzy sypialnie (jedna z nich jest wyposażone w osobną garderobę, łazienkę oraz balkon). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby projekt poddasza dostosować do potrzeb przyszłych mieszkańców (można na przykład zmienić ilość sypialni). Oczywiście sam projekt to nie wszystko. Największe znaczenie będą miały materiały, z których wykonamy nasz wymarzony dom. Nie bez znaczenia są też oczywiście kwalifikacje firm budowlanych, które poszczególne elementy projektu zamienią w cieszącą nas przez całe dziesięciolecia rzeczywistość.

Komentarze (0)
Wracamy po przerwie
 Oceń wpis
   

Witam

Wracamy po długiej przerwie w aktywności na blogu. Projektowanie domów to branża, która w naszym kraju cieszy się dużym zainteresowaniem, więc mamy nadzieję, że blog będzie się cieszył dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy wkrótce...

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2017-04-25 11:36 Dlaczego kotły Buderus?
2017-03-01 18:37 Architektura Lublina
2017-02-26 21:48 Dywany wełniane – natura w domu
2017-01-27 16:11 Dom bezpieczny dla dzieci
2017-01-27 16:10 Budowa domu czy kupno nowego?
2016-06-13 09:43 Duży komfortowy dom
2016-03-11 15:05 Nowa wersja najbardziej popularnego projektu pracowni Domina
2016-01-19 17:04 Domy w różnym stylu
2015-10-22 09:50 Zawód GEODETA
2015-08-24 09:29 Zawód ARCHITEKT
Najnowsze komentarze
2016-05-17 12:48
kkatiaa901:
Balustrady ze stali nierdzewnej - czy warto?
Wolę takie niż drewniane :) http://pieknetapety.pl
2016-05-17 12:47
kkatiaa901:
Nowa wersja najbardziej popularnego projektu pracowni Domina
Przepiękny projekt! http://decoboo.pl
2016-02-05 09:57
kkatiaa901:
Domy w różnym stylu
Najbardziej mnie urzekł ten ostatni i drewniany mały domek :) Do ozdobienia takiego domu w[...]